Bugun...İVEDİK OSB YÖNETİMİ, MANSUR YAVAŞ’LA SANAYİYİ KONUŞTU

Hasan Gültekin başkanlığındaki İvedik OSB Yönetim Kurulu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyarette bulundu. Ziyarette OSB’nin altyapı eksenli talepleri Başkan Yavaş’a iletildi. Talepleri olumlu karşılayan ve destek sinyali veren Yavaş, “Belediyemizin tüm imkânlarıyla, Ankaralı OSB’lerin ve Türkiye’nin önemli sanayi değerlerinden İvedik OSB’nin yanındayız” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 24-01-2020 20:43

İVEDİK OSB YÖNETİMİ, MANSUR YAVAŞ’LA SANAYİYİ KONUŞTU

İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette önemli konular görüşüldü ve fikir birliği gerçekleşti. İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin, OSB’nin mevcut taleplerini Başkan Mansur Yavaş’a iletti. Belediyenin tüm imkânlarıyla Ankaralı OSB’lerin yanlarında olduklarını ve sanayiyi geliştirme davasını önemsediklerini söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, üretim faaliyetleriyle Türk sanayisinin yüz aklarından olan İvedik OSB’nin destek taleplerini olumlu karşıladı. Yavaş, İvedik OSB ve Teknopark Ankara’yı yakın zamanda ziyaret edeceklerini ifade etti.

Anında talimat verdi

Hasan Gültekin ve Yönetim Kurulu üyelerini sıcak bir şekilde karşılayan Mansur Yavaş, Gültekin’in bölge içerisindeki asfaltı sermeye devam etme talebine olumlu yanıt verdi. İvedik OSB içerisinde asfalt ihtiyacı olan alanlar konusunda destek isteyen Gültekin’e cevaben Yavaş, telefonda asfalt serim çalışmalarının ivedilikle bitirilerek, OSB’nin kendi asfaltını sermesi ile ilgili talebinin de yerine getirilmesi talimatını verdi.

Yavaş’tan işçiye destek talebi

Bölgede sürdürülen eğitim çalışmalarıyla ilgili, Gültekin’den okulun iç donanımının yapılacağı bilgisini alan Yavaş, bu konuda da bölgeye destek olacaklarının sözünü verdi. Yavaş, bölge içerisinde yer alan firmaların istihdam, ulaşım, ihracat durumlarıyla ilgili Başkan Gültekin’den bilgi aldı. Mansur Yavaş, firmaların da desteğiyle gerçekleştirmeyi hedefledikleri personel taşımacılığı hakkındaki projesiyle ilgili de OSB Başkanı Hasan Gültekin’den destek talep etti. Gültekin ile Yavaş, konuyla ilgili istişarede bulundu. Destek gören çalışanların kendilerini mutlu hissedeceğini söyleyen Yavaş, “Asgari ücretle geçinmeye çalışan işçilerimizi işlerine sarılmaya daha fazla teşvik etmiş oluruz. Bununla birlikte hem otobüs seferlerinde karmaşa ve yoğunluk yaşanmaz, hem son dönemlerde yaşanan sanayicinin personel bulamama sıkıntısı önemli oranda çözüme kavuşur, hem de çalışanlar ailelerine daha fazla zaman ayırabilir” açıklamasında bulundu. Yavaş, bu talebin ilk etapta 20 ila 50 firma arasında denenebileceğini, bir sıkıntı oluşması durumunda kararın gözden geçirilebileceğini ifade etti. Gültekin ise, bölgede 130 bini aşkın firmanın bulunduğunu ve bazı firmaların bunu gerçekleştirebilecek kapasitede olduğunu ifade etti.

Teknolojiye “evet”
Gültekin son olarak, Teknopark Ankara’ya da parantez açtı ve yapının teknoloji yatırımında üst düzey bir öneme sahip olduğunu dile getirdi. Daha önce Teknopark Ankara’nın ürettiği katma değerle ilgili detaylı bilgileri bölgeden aldıklarını belirten Yavaş ise, Teknopark Ankara’yı bulundukları platformda destekleyeceklerini ifade etti. Ziyaretin sonunda Yavaş ve İvedik OSB heyeti bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Gültekin, Başkan Yavaş’a tavus kuşu tablosu takdim etti.

 Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER POLİTİKA Haberleri

HAVA DURUMU
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI